BAW 212
Kitajska kopija defenderja stane manj kot dacia sandero
Prvotni 212 je bil predstavljen v zgodnjih šestdesetih letih prejšnjega stoletja, nova generacija pa je ohranila podobno škatlasto in robustno zasnovo.
Sreda, 15. januar 2025
Čeprav smo o kitajskih avtomobilskih znamkah v zadnjem času že veliko izvedeli, nas ne nehajo presenečati z modeli, za katere na stari celini sploh nismo vedeli, da obstajajo. Na primer, ta kopija klasičnega land rover defenderja.
BAW avtomobile proizvaja že od leta 1958 in je eden izmed najstarejših proizvajalcev na Kitajskem. Od leta 1964 naprej se je osredotočil predvsem na proizvodnjo terenskega vozila BJ212, ki ga je uporabljala predvsem vojska.
Tako kot britanski original je tudi novi BAW 212 pravo terensko vozilo. Avtomobil ima štirikolesni pogon, reduktor in celo zaporo prednjega ter zadnjega diferenciala. A to še ni vse, saj BAW 212 izstopa z vstopnim kotom 40 stopinj, izstopni pa znaša 36 stopinj. Moč prihaja iz dvolitrskega turbobencinskega motorja s 184 kW moči (250 'konjev'), ki jo prenaša osemstopenjski samodejni menjalnik, najvišja hitrost pa znaša 170 km/h. Avtomobil tehta zajetnih 2.150 kilogramov.
Notranjost je mešanica modernih prijemov in stare šole z digitalno instrumentno ploščo ter srednje velikim zaslonom in množico gumbov ter stikal. Zanimive so zračne odprtine, ki so integrirane v enoti zaslona.
Še posebej privlačna podrobnost druge generacije "kitajskega land roverja", pa je cena. Na Kitajskem je namreč na voljo za samo 14.000 evrov. Za primerjavo, dacia sander pri nas stane 14.990 evrov.