Avto.info

Emil Frey donacija

Emil Frey doniral avtomobile najbolj prizadetim občinam

Najbolj prizadetim regijam v Sloveniji, občinam Črna na Koroškem, Luče, Mežica, Prevalje in Ravne na Koroškem, je skupina Emil Frey donirala pet novih avtomobilov, občini Ljubno pa v 6-mesečno uporabo težko tovorno vozilo.

Torek, 19. september 2023

Ena od mnogih posledic avgustovske naravne katastrofe v SLoveniji je bila uničenje mnogih vozil. Med njimi so bila tudi občinska vozila, s katerimi prevažajo starostnike, jih uporabljajo za intervencije civilne zaščite, obiskujejo odročne kraje in oskrbujejo prebivalce. Prav na te, najbolj ranljive uporabnike transporta so se spomnili v podjetju Emil Frey in najbolj prizadetim občinam Črna na Koroškem, Luče, Mežica, Prevalje in Ravne na Koroškem donirali pet vozil: citroën C3 aircross, fiat tipo, mitsubishi ASX, mercedes-benz razred T ter peugeot 2008. V donacijo so vključili tudi svojo razvejano servisno mrežo in vsakemu od doniranih vozil dodali še 5 let brezplačnega rednega servisiranja. Poleg tega so občini Ljubno priskočili na pomoč s 6-mesečno uporabo težkega tovornega vozila mercedes-benz arocs s kiper nadgradnjo podjetja TTN.
Ob predaji vozil županom omenjenih mest je Jožko Tomšič, generalni direktor skupine Emil Frey za Slovenijo poudaril: »Narava je resnično pokazala, da smo ob njej nemočni. Mislim, da ni nikogar med nami, tudi temi, ki smo imeli srečo in nismo bili neposredno prizadeti med vodno ujmo, ki bi ga posledice opustošenja pustile ravnodušnega. Sem pa ponosen na celotno skupino Emil Frey, ki s svojimi dejanji in prispevki dokazuje, da se zaveda, kaj pomeni biti družbeno odgovoren. Verjamem, da so vsi prispevki velik doprinos prizadetim občinam in da bodo vozila, ki smo jih donirali, prispevala k hitrejšemu in lažjemu okrevanju občin«.

IZJAVE ŽUPANOV IN ŽUPANJE:

Klavdij Strmčnik, župan Občine Luče: »Za donacijo vozila Mitsubishi ASX se v imenu vseh občanov Občine Luče iskreno zahvaljujem podjetju AC - Mobil, d.o.o. Ljubljana! Enaka zahvala velja tudi podjetju Emil Frey Avtocenter d.o.o., ki je doniralo brezplačno izvedbo servisnih storitev, za obdobje 5 let!  Poplave, ki so se zgodile 4. avgusta, so nam uničile celotno občino. Marsikomu so odnesle oz. poškodovale osebni avto. Z doniranim vozilom bomo tako občanom olajšali prevoze, namenjeno bo tudi prevozu otrok v šolo, uporabljali ga bomo kot vozilo za PROSTOFERJA. Upam, da bomo z vozilom opravili veliko kilometrov v zadovoljstvo vseh, ki ga bodo uporabljali«.

Dr. Tomaž Rožen, župan Občine Ravne na Koroškem: »Običajno brezskrbno poletje na Ravnah na Koroškem se je končalo 4. avgusta 2023, ko je narava pokazala svojo (pre)moč in so mnogi rešili le življenje, a ostali brez tistega, za kar so prej leta garali. Naše Ravne so postale mesto delovišča civilne zaščite in intervencij gasilcev, komunalnega podjetja, občinskih strokovnih služb, redarjev, policistov, vojakov, redarjev in vojske prostovoljcev. V dneh po poplavah so nas dosegle pomoči iz vse Slovenije; podjetja so prispevala zaščitno opremo, gumijaste škornje, razkužila, plenice, ustekleničeno vodo, posamezniki so pomagali po svojih močeh in zmožnostih… in prav vse smo krvavo potrebovali in bomo še – saj naš boj še ni končan! Zaradi povsem uničenega dolinskega vodovoda so naše aktivnosti oskrbe s pitno vodo v polnem teku – le še bolj odvisni smo od lastnih resursov in ljudi kot ste vi, ki so nam pripravljeni nesebično pomagati. Mobilnost je in bo ključna tako za izvajanje brezplačnih prevozov za potrebe občanov, posebej za potrebe civilne zaščite (pri napajanju zalogovnikov s pitno vodo, dostavi, ogledih …) ter za uresničevanje ostalih nujnih potreb na terenu. Iskreno in iz srca se zahvaljujem podjetjema P Automobil Import d. o. o. in Emil Frey Avtocenter d. o. o., ki sta nas slišali in uslišali, ter da bomo vsi, ki potrebujemo pomoč, imeli manj skrbi… Hvala!«

Mark Maze, župan Občine Mežica: »Naravna katastrofa, ki smo jo doživeli, nam je povzročila ogromno škodo. Vsak dan se trudimo pri svojih najboljših močeh in delamo vse, da bi življenja vrnili v normalne razmere. Čaka pa nas še veliko dela pri obnovi, pot bo dolga, koraki bodo težki, zagotavljamo pa, da bomo vztrajno napredovali proti cilju. S pomočjo vaše donacije, bo pot veliko lažja, zato smo vam neizmerno hvaležni«.

Dr. Matija Tasič, župan občine Prevalje: »Na Prevaljah so nas v začetku avgusta, kot tudi druge občine po Sloveniji, prizadele katastrofalne poplave. Od tistega dne smo neprestano na terenu, izvajamo intervencijske ukrepe, pripravljamo sanacijska dela, skrbimo za naše občane, da bi zopet zaživeli kot pred nesrečo. V najhujšem obdobju je občina Prevalje ponudila več svojih vozil za intervencijo gasilcem in civilni zaščiti, zato je vsaka takšna donacija in pridobitev novega prevoznega sredstva zelo dobrodošla ter v prid občankam in občanom. Skupini Emil Frey in podjetju Avto Triglav se iskreno zahvaljujemo za dobrosrčno potezo.«

Romana Lesjak, županja občine Črna na Koroškem: »Občino Črna na Koroškem so v začetku avgusta prizadele katastrofalne poplave, ki so za seboj pustile pravo razdejanje na infrastrukturi, objektih, zemljiščih in opremi. V prihodnjih tednih in mesecih nas čaka še zelo veliko dela, vsaj najnujnejše ukrepe pa moramo opraviti še pred zimo, ki v naše kraje pride zelo kmalu. Vsaka  pomoč, ki jo prispevajo donatorji, nam je zato  v veliko pomoč in je ključnega pomena za uspešno izvajanje potrebnih nalog. Izredno smo hvaležni tako skupini Emil Frey kot podjetju C Automobil Import za donirano vozilo, ki nam bo zelo pomagalo pri lažjem opravljanju nalog na velikem območju naše občine in bo bistveno prispevalo k čim hitrejšemu odpravljanju posledic avgustovskih katastrofalnih poplav.«

Franjo Naraločnik, župan občine Ljubno: »Slovenijo so 4. avgusta 2023 prizadele poplave, kot jih še ne pomnimo. Naša občina je bila žal ena od najbolj prizadetih. Veliko naših občanov je ostalo brez svojih domov in svojega premoženja, vsaj 12 družin se ne bo več moglo vrniti v njihove domove, potrebno bo veliko sanacije na vseh področjih.  Drug drugemu pomagamo vsak po svojih najboljših močeh, pri tem pa nam ogromno pomeni tudi podpora in pomoč vseh, ki so nam v teh težkih časih bili in so nam še pripravljeni priskočiti na pomoč. Med njimi je tudi podjetje Autocommerce, ki nam je za dobo 6 mesecev dobrosrčno darovalo tovorno vozilo Mercedes-Benz Arocs s kiper nadgradnjo, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Vozilo nam bo v veliko pomoč pri sanaciji posledic, ki so jih na naših tleh pustile katastrofalne poplave. Le skupaj bomo lahko našo občino vrnili v stanje, v katerem je bila pred 4. avgustom, v najuspešnejšo podeželsko skupnost Slovenije. Še enkrat vam iz srca hvala«.

To je zbirka 13 avtomobilov, ki je vredna 47 milijonov evrov

Los Angeles je dom nekaterih izjemno bogatih posameznikov, ki imajo resnično neverj
Novice

Do 100 km/h v manj kot eni sekundi! Si lahko sploh predstavljate to hitrost?

Konec lanskega leta je ekipa študentov Univerze v Stuttgartu z imenom GreenTeam izd
Novice

Gospa se je stuširala kar na bencinski črpalki

Ko smo že mislili, da smo videli že vse in da nas nič več ne more presenetiti, s
Novice

Sedem stvari, ki jih morate vedeti o AdBlue

Sredstvo AdBlue danes potrebuje vsak nov dizelski avtomobil. Če ga še nikoli niste
Novice

Renault v nezavidljivem položaju skuša rešiti posel

Skupina Renault se je znašla v neprijetni situaciji, saj je z Rusijo poslovno močn
Novice

E-mini s kitajskim potnim listom

V resnici se bo trivratni mini razcepil na dve različici, klasično in električno.
Novice

AVTO MEDIJA d.o.o.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu. Poleg tega lahko zajemajo in obdelujejo podatke za tržne raziskave mesta contentexchange.me, oglaševanje in izboljšanje uporabniške izkušnje na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

AVTO MEDIJA d.o.o.